XI Otwarte Mistrzostwa PLKG

W dniach 1-2 września na polu MG&CC w Naterkach odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Pierwszego Lubelskiego Klubu Golfowego.

W dwudniowym turnieju wzięło udział 45 graczy (w tym 23 z PLKG), którzy rywalizowali w dwóch klasyfikacjach stroke play brutto i netto . Rywalizacja odbywała się na malowniczym i bardzo dobrze przygotowanym, ale jednocześnie wymagającym polu. Precyzja strzałów odgrywała dużą rolę, gdyż uderzenia lądujące w wysokim rought’u często kończyły się zgubioną piłką.
W klasyfikacji brutto po pierwszym dniu prowadził Romuald Centkowski z wynikiem 76, a w klasyfikacji netto Mirosław Newel z wynikiem 66 uderzeń.
Drugi dzień przyniósł zmiany i ostatecznie w klasyfikacji brutto zwyciężył Michał Śladowski (MG&CC) z wynikiem 157 uderzeń przed Sławomirem Banaśkiewiczem (PLKG) 167 uderzeń i Piotrem Batogowskim (Warsow GP) 167 uderzeń.
Najlepszy wynik brutto wśród kobiet uzyskała Urszula Hermanowska (PLKG) -206. Najlepsze wyniki w kategorii netto uzyskali Sławomir Banaśkiewicz 139 uderzeń, Mirosław Newel (MG&CC) 142 i Marek Guzowski (Tokary) 144. Konkurs Longest drive wygrał Piotr Klemba (PLKG), a konkurencję Nearest to the pin wygrał Arkadiusz Marcol (MG&CC).
Zacięta rywalizacja, dobra atmosfera i sprzyjająca pogoda sprawiły, że turniej można zaliczyć do udanych.
Jarosław Janowski
wiceprezes PLKG

Skomentuj