VII Mistrzostwa PLKG

W dniach 13 – 14 września 2008 roku na przepięknym polu golfowym Kraków Valley Golf w Paczółtowicach rozegrane zostały VII Mistrzostwa Pierwszego Lubelskiego Klubu Golfowego. Turniej zgromadził większość czynnych golfistów z naszego Klubu. Po zaciętym pojedynku zwyciężył w kategorii brutto Czarek Hermanowski, wyprzedzając Andrzeja Dudzika i Marka Sagana. W Kategorii netto pierwsze miejsce przypadło świetnie grającemu Filipowi Janowskiemu, który także zwyciężył w kategorii najlepszego juniora zawodów. Pozostałe miejsca premiowane pucharami zajęli Darek Gozdecki i Piotrek Klemba.

Tradycyjne rozegrano dwie konkurencje golfowe Nearest to the pin, w której zwyciężył nasz Klubowicz z Krakowa Zdzisław Muller. Bezkonkurencyjna w Longest Drive okazała się Ula Hermanowska, która wygrał także ów konkurs podczas turnieju Veneto, którego uczestnikami w drugim dniu turniejowym byli Członkowie naszego Klubu. Występ w tym turnieju był uświetniony prezentacją prowincji Veneto i kuchni tego regionu. Wato wspomnieć także o innych sukcesach, które odnieśli Klubowicze podczas tego turnieju: zwycięstwo Janka Banaśkiewicza w swojej grupie handicapowej, premiowane wyjazdem na finał cyklu Turniejów Veneto do Włoch i drugie miejsce Lecha Niewiadomskiego w tej samej grupie handicapowej. Drugie miejsce w grupie handicapowej 17 -24,9 Piotrka Gregorowicza, który pierwsze miejsce oddał (przy remisie punktowym – 42 Stb.) w wyniku gorzej zagranej drugiej dziewiątki, czy też zwycięstwo w konkursie Nearest to the pin na 15 dołku Grzegorza Puszkarskiego z wynikiem 174 cm.
Oczywiście zmaganiom sportowym towarzyszyła przyjacielska atmosfera wspólnego spędzania czasu na Driving Range’u, oraz wspólne zakwaterowanie w agroturystyce, gdzie do późnych godzin nocnych tętniło życie towarzyskie po dniu spędzonym na polu.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali praktyczne upominki Klubowe. Klub także dofinansował graczom część green fee.
Mam nadzieję, iż tego typu imprezy w coraz większym stopniu staną się okresem zawiązywania i umacniania przyjaźni, oraz będą dawać impuls do coraz większego zaangażowania Członków w rozwój Klubu.