Valley Golf

W dniach 30.04.2007-01.05.2007 na pięknym i wymagającym polu Kraków Valley Golf w Paczółtowicach członkowie PLKG rozegrali coroczny Turniej o Puchar Prezesa PLKG.
W tym roku fundatorem pięknych i okazałych pucharów był obecny Prezes PLKG Grzegorz Puszkarski. Z zapowiedzianych 27 osób do walki o trofea wystartowało 21 graczy. Rywalizacja odbywała się w formacie strokeplay netto.


Po piewszym dniu egzaequo na prowadzeniu uplasowało się dwóch graczy z wynikiem 71 udzerzeń netto – Dariusz Fijałkowski i Janusz Malinowski, trzecie miejsce zajmował Artur Czekierdowski (73 uderzenia), a czwarte Sławomir Leszczuk (74 uderzenia). W drugim dniu zawodów najlepsza czwórka z pierwszego dnia szła jako ostatni flaight. Emocje rosły z każdym kolejnym dołkiem – dwaj prowadzący po pierwszym dniu walczyli do ostatniego dołka i ponownie zremisowali, tym razem wynikiem 70 uderzeń. O zwycięstwie zadecydował lepszy wynik netto na ostatnich 6 dołkach. Zwycięzcą turnieju został Janusz Malinowski z wynikiem 141, drugie miejsce z tym samym wynikiem zajął Dariusz Fijałkowski .
Walka o 3 miejsce rozegrała się między dwoma zawodnikami z dalszych miejsc po pierwszym dniu: Piotrem Klembą i Tomaszem Cioczkiem, którzy drugiego dnia uzyskali bardzo dobre wyniki. Piotr zagrał 66 uderzeń netto, Tomasz 70 uderzeń. Ostatecznie 3 miejsce zajął Tomasz Cioczek z wynikiem 148, a Piotr Klemba 4 miejsce z wynikiem 149. Na pocieszenie Piotr zdobył nagrodę za najlepszy wynik w konkurencji Nearest to the pin na dołku nr 15 – jego piłka wylądowała w odległości 133,5 cm od flagi ustawionej tuż za bunkrem. W konkurencji Longest drive najlepszym okazał się Dariusz Fijałkowski, który z tee dołka nr 9 posłał piłkę na odległość około 290 m. Urszula Hermanowska odebrała puchar dla najlepszej kobiety, a Filip Janowski puchar dla najlepszego juniora.
Najlepszy wynik brutto w turnieju uzyskał Cezary Hermanowski wykonując na 36 dołkach 177 uderzeń.Gościnnie drugiego dnia zawodów zagrał Profesor Janusz Knorowski uzyskując bardzo dobry wynik 105 uderzeń brutto (w netto dałoby to 62 uderzenia).
Mimo zimnego wiatru wśród graczy panowała ciepła atmosfera i wszystkim dopisywał dobry humor.

Skomentuj